Leden 2012

31.1.

31. ledna 2012 v 21:02 | -*. |  Eating
Zdravím "hubeňulky" .. Tak na bruslení jsem se vrhla už dnes a vrutálně jsem promrzla :x Ale užila jsem si to, i když jsem to moc dlouho v té zimě nevydržela..

Já už prostě ani nevím co mám jíst, pořád to stejné do sebe láduju. Nemáte nějaký recept na dietní ale chutná jídla?(polévky, saláty ale i složitější jídla). Pak nějaké tipy na snídaně a večeře?. Potřebovala bych nějaké nápady :)

Dnešek byl celkově na nic :x. Jsem nějaká divná, nemám na nic náladu. Aspoň ten venek mě trošku probral a rozveselil.

Jídelníček v CČ :P

brr.

30. ledna 2012 v 20:58 | -*. |  Writting
Panečku, tam je ale zimaa - brrr! :xx Vůbec se mi to nelíbí, chci léto!

Zítra nás čeká vysvědčení, jak to vydíte? Já si nemůžu stěžovat :) Mohlo to být lepší, ale jsem spokojená. Jak jsem se tak dívala, na Facebooku se hromadí statusy typu : Bože, zítra vysvědčení, to zase bude..Kravál, Řev, Zaracha....
Jsem ráda, že takovéhle detaily řešit nemusím, snad ani vy ne!..Další dobrou zprávou je že se nám pomalu ale jistě blíží prázdniny, paráda! Sice až od pátku, ale to už je za chvíli :)

V takovém počasí se mi nic nechce, opravdu nic.. Ale potřebuji se hýbat! notak!.. Alespoň na ty prázdniny už mám domluvené denní bruslení!.. S kámošem budeme chodit na rybník každý den alespoň na 2-3 hoďky a to minimálně. Nemůžu se dočkat, miluju to! Jinak ani není co v takovém počasí dělat..


30.1

30. ledna 2012 v 18:22 | -*. |  Eating
Dneska ráno váha ukázala nečekaných 51 kg :) Zbývá dalších 6 kg dolů :) , půjde to, jsem si jistá!

Včera nám vypli proud , no skvělé :) alespoň jsem se mohla učit ten Český jazyk, jak jsem psala, protože jsem to měla na Netbooku a baterka ještě zůstala. Písemku jsem napsala hodně dobře, až nečekaně moc dobře :D Mám radost, všechno se mi začíná dařit. A dnes příprava na fyziku, to bude docela "makačka".

Jídelníček v CČ ..

alt29.1.

29. ledna 2012 v 17:16 | -*. |  Eating
Jsem nějaká posekaná, nic se mi nechce a ani nevím, čím to může být. Celý den dnes jen ležím . Zmohla jsem se akorát na úklid v pokoji, nedalo se na to dívat :D

Ještě ke všemu se musím učit ma hloupou písemku z čejáku! Nechci, děkuji :D

Nebudu tady už tak moc rozepisovat ten jídelníček, příjde mi to strašně zbytečné :) Vždy jen napíšu co jsem jedla a kolik dohromady KCAL :)

Jídelníček v CČ

Mýty a pravdy o hubnutí

29. ledna 2012 v 10:25 | -*. |  Tips

Mýty a pravdy o hubnutí

K snídani si můžu dát všechno, co chci, protože během dne kalorie spálím
Je to lež. Jestliže se k snídani naládujete čtyřmi rohlíky s máslem, nikdy nezhubnete. Snídaně by měla být vydatná, ale vyvážená. Ideální složení je 1 kousek ovoce, mléčný výrobek, celozrnný chléb, trochu šunky nebo sýra.
Tuky můžu konzumovat do 16 hodin a neztloustnu
To je pravda, ale pouze s podmínkou, že se nebudete přecpávat. Tuky, které sníte večer, nemají čas se vstřebat a ukládají se jako rezerva ve vašem těle.
Když budu jíst menší porce, ale častěji, budu hubnout
Pravda. Je lepší sníst čtyři jídla po 500 kaloriích, než jedno o 2 000. Nezapomeňte ale, že jíst častěji neznamená totéž, co jíst pořád.
Když vynechám nějaké jídlo, snížím příjem kalorií a budu hubnout
Tak to je lež. Když hladovíte, tělo nemůže spalovat kalorie. Nakonec to stejně nevydržíte, nacpete se k prasknutí a stejně přiberete.
V zimních měsících jím více než v létě
To je pravda. Velká tepla snižují chuť k jídlu. V zimě se pro zahřátí víc hýbeme, spalujeme více energie a musíme tedy víc jíst.dobrou chuť
Po každé úspěšné dietě vždycky znovu přiberu
To je pravda i lež. Záleží na tom, jakou dietu držíte. Pokud máte během ní zakázáno mnoho potravin, které máte ráda, často se po ukončení diety k jejich konzumaci vrátíte. Lepší je držet vyváženou dietu, která vás přivede na cestu ke správnému stravování. To potom budete bez problémů dodržovat i nadále. Samozřejmě pak již s vyšším přísunem kalorií.
Při hubnutí je dobré jídlo pomalu a dlouho kousat.
To je pravda. Jezte pomalu a v klidu, každé sousto důkladně rozkousejte. Budete mít pocit, že jste dříve dosyta najedena, a sníte méně, než kdybyste jedla rychle.
Můžu jíst mezi hlavními jídly? Tloustne se pak?
Ano, v takovém případě se tloustne. Jíst málo, ale v podstatě neustále, to není správná cesta. Ideální je rozvrhnout si jídlo na 5 - 6 menších dávek denně.- Článek jsem nepsala já, je z internetu

Překvapená a s naplňující se radostí

29. ledna 2012 v 10:17 | -*. |  Writting
Nečekala jsem to :) Myslela jsem že to bude trvat déle.

Dnes jsem si přeměřila stehna, nic víc mě nezajímalo . Čekalo mě milé překvapní : -2 cm !
Začíná se mi pomalu ale jistě dařit.znáte ten skvělý pocit, že to tentokrát snad dokážete?
Ano , já to zvládnu! Jen nesmím přestat :)

Musíme se držet!

BTW: Ta pohanková kaše na snídani byla opravdu dobrá, fakt mi chutnala :) Měla jsem jí s vlaškými ořechy a kouskem jablka. Mňamka.Taky skvěle zasytí!


28.1.

29. ledna 2012 v 8:05 | -*. |  Eating
Omlouvám se, včera mi to nějak blblo a nemohla jsem přidat jídelníček :)

Končně jsem si i nějak trošku zasportovala.Vytáhla jsem kánošku na bruslákm bylo to užasné :) Moc jsem si to užila a měla z toho dobrý pocit. Placku jsem hodila jen jednou, takže ÚSPĚCH!

Mimo jiné jsem si včera koupila pohanku, abych vyzkoušela pohankovou kaši, je prý vynikající , tak jsem zvědavá, jestli mi bude chutnat. Za chvíli si jí jdu udělat na snídani :)


Jídělníček v CČ!

Buď se snažíš, nebo nesnažíš. Je to tvá volba!

28. ledna 2012 v 20:35 | -*. |  Writting
Občas opravdu nechápu některé vaše články :)

Strašně se snažíte nejíst ( a pokud ano tak strašně málo), ale poté napíšete, jak jste se neovládli a spořádali vše na co jste přišli a jak moc toho litujete, máte výčitky. Proč? Protože nemáte pevnou vůli?..

27.1.

28. ledna 2012 v 13:52 | -*. |  Eating
DObré sobotní odpoledne.Včera jsem absolutně neměla čas sem přidat svůj jídelníček, napravuji to teď :)


26.1.

26. ledna 2012 v 17:00 | -*. |  Eating
Dnešní jídelníček :)
Takto nějak si přestavuji svůj denní příjem, možná by se daly některé potraviny ještě upravit, ale nestěžuji si a ani to nemám v plánu :) Nemívám extra pocity hladu, což je, si myslím, dobré znamení :)


BACK!

26. ledna 2012 v 16:30 | -*. |  Writting
Zdravím děvčata :) .. Vrátila jsem se, mám důvod. Pamatujete si, jakou jsem měla radost, když jsem od vás slyšela kladné komentáře, které mě neustálě podporovaly v mé "práci"?. Myslela jsem, že bude jednoduché pokračovat i bez vás a i bez tohoto blogu, opak je pravdou. Nedokázala jsem to :)

Pokračovat jsem vydržela pár měsíců, pak se vše brutálně obrátilo. Nepřežírala jsem se, ale neuvažovala jsem o jídle, jedla na co jsem zrovna měla chuť a nijak nad tím vším nepřemýšlela. Proč mi nemohla dojít, že se vše vrátí do starých kolejí? Ba co víc, že ještě více přiberu?. Došlo mi to až ve chvíli, kdy jsem dostala odvahu a stoupla si po dlouhé době na váhu. Nevěřila jsem svým očím, když ručička ukázala 57,3 kg!.. Nepříjde mi to jako katastrofální číslo, ale při mé výšce 160 cm to není zrovna ukázkové, proto jsem se rozhodla začít znovu, stalo se tak 9.1.

Začátky nebyly otřesné, dalo by se říci, že jsem to zvládala bez jakýchkoliv větších problémů, ale věřím, že s vámi mi to půjde a hodně lépe :)

Doufám, že mě opět podpoříte, tak jako já podpořím vás! :)

Když jsem napsala, že jsem začala 9.1. s 57 kily, měla bych vám říci, že toto není má aktuální váha.
Nyní vážím 53,7, což si myslím je dobrý pokrok i když jsem "shodila" nejspíše jen vodu, ne tuk .

Poslední informace> nesnažím se zhubnout způsobem NEJÍM a hubnu..! Nechci trpět a v krizových situacích se neudržet a vrhnou se opět na jídlo.

Můj jídelníček se skládá z (myslím) zdravých potravin, tudíž se nemusím mučit hlady :) , také věřím, že pomalejším hubnutím bude účinek trvalejší.